PoWieF - Pogaduchy Wiersze Fraszki

 PoWieF - Pogaduchy Wiersze Fraszki Please do not spam on my forum. photo santaridesmiley.gif

Ogłoszenie

 

#1 2010-04-15 10:56:04

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Terrorysci w sieci

Nasza-Klasa.pl - Uważajcie, bo przestępcy też tam klikają

Impactory m.in. dla Naszej-Klasy
Wśród laureatów Impactory znalazł się serwis Nasza-Klasa.pl  w kategorii Najbardziej Podziwiane Medium 2007. Akademia przyznała Naszej-Klasie Impactora "za fenomen i 6 mln użytkowników. Za to, że w bardzo krótkim czasie zbudowała potężną wielomilionową społeczność, udowadniając rolę internetu jako istotnego medium".

Co należy robić by zachować odrobinę anonimowości ?
Dane 7 mln (prawie 8 mln) użytkowników, niestety każdy może sobie pobrać na swój własny komputer przy pomocy np. VPS za 5 $. Dane takie jak imię, nazwisko (często również rodowe), ukończona szkoła, zdjęcia, czasem numer telefonu i gg, nie są ukryte. Wątpię czy policja dysponuje lepszą bazą danych. Więc do dzieła :  http://hacking.pl/pl/news-7280-Nasza_Kl … akow_.html
Dlaczego atakuje N-K ?? Mój post nic nie zmieni. Może jednak warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie skoro sam właściciel N-K przyznał się że musiał zmienić w serwisie nazwisko, żeby obce osoby nie wnikały w jego prywatność.

- Lepiej umieszczać mniej danych o sobie niż więcej. Po co w naszej klasie umieszczać numer telefonu? Czy na pewno znajomy z przed 20 lat zadzwoni? Podobnie z numerem GG;
- Czy na pewno musisz podawać nazwisko? Najlepiej zrobić skrót np. Anna W. przecież jak jesteś dopisany do swoich klas nie jest Ci ono tak naprawdę potrzebne;

Policjanci dekonspirują się w serwisie nasza-klasa.pl
Policjant z dwunastoletnim stażem, który na portalu nasza-klasa zobaczył swoje zdjęcie zrobione w szkole w Katowicach, alarmuje: Niezła galeria. Wśród nich jest kilka osób, które pracują dziś w sekcji kryminalnej. Jakie z nich teraz tajniaki? Ci, którym nie przeszkadza, że zdjęcia są publikowane w necie, nie nadają się do pracy w policji, albo nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Na razie usuwam zdjęcia, na których jestem, a nikt mnie o zgodę nie pytał. Nie mam zamiaru się ujawniać, bo od tego zależy moje życie.


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#2 2010-04-15 21:11:26

 krecik

.

Skąd: Czeska Lipa
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1645
Punktów :   

Re: Terrorysci w sieci

Eksperci od spraw bezpieczeństwa ostrzegają, że terroryści coraz częściej przeprowadzają szkolenia i zbierają pieniądze przez Internet, a to tylko wierzchołek góry lodowej – na co dzień nasze dzieci a nawet my sami jesteśmy zagrożeni prześladowaniem w sieci.
Sieciowi prześladowcy w dzisiejszym Internecie są w stanie zdobyć o nas mnóstwo informacji. Dotarcie do takich materiałów ułatwiamy im często sami, zdradzając szczegóły dotyczące różnych aspektów swojego życia w społecznościowych serwisach internetowych. Zjawisko to doczekało się już swojej nazwy – Social Phishing.
Poważne zagrożenie pojawia się w momencie gdy przestępca zgromadzi już dostateczną ilość informacji na nasz temat. Najczęstszym celem tego typu działań jest szykanowanie ofiary i wywoływanie na niej psychicznej presji. W skrajnych przypadkach dochodzi do prób wyłudzenia haraczu w zamian za zaprzestanie prześladowania. W czasach Web 2.0 gdzie prawie każdy z nas ma w sieci co najmniej kilka swoich zdjęć, filmów czy prywatnych danych coraz łatwiej jest zdobyć materiał do fotomontażu lub rozpuścić serie plotek.Lokalizacja i ukaranie sprawcy nie zawsze jest łatwe. Sprytni dręczyciele używają często narzędzi do maskowania swoich adresów IP, przez co namierzenie ich staje się bardzo trudne.W sieci znaleźć można mnożące się przykłady takich zachowań jak chociażby sprawa młodego Amerykanin, który zdołał przejąć kontrolę nad kamerą internetową kobiety, którą wybrał na swoją ofiarę. Za pomocą narzędzi typu LogMeIn oraz Web Cam Spy Hacker uzyskał dostęp do notebooka ofiary, następnie za pośrednictwem wbudowanej kamery wykonał 20 000 ujęć – również gdy kobieta chodziła nago po mieszkaniu. Później przestępca udostępnił zdjęcia na stronie WWW.

Molestowanie w Internecie - Cyberstalking

Niekiedy za pośrednictwem Internetu przesyłane są groźby seksualnego napastowania czy przemocy fizycznej. Prześladowcy najnowszej generacji działają znikąd. Policja twierdzi, że używanie Internetu z celowym zamiarem, by dokuczyć, poniżyć i sterroryzować wybraną osobę, jest czymś w rodzaju futurystycznego zagrożenia, wiszącego nad głową ludzkości.Ofiarą stanie się polityk, któremu anonimowy człowiek grozi śmiercią. Poczucie anonimowości i całkowitego bezpieczeństwa utraci kobieta, gdy w Internecie ukażą się jej roznegliżowane zdjęcia, prawdziwe lub spreparowane techniką komputerową.Większość agencji wymiaru sprawiedliwości nie ma wyposażenia technicznego oraz odpowiedniej wiedzy potrzebnej do walki z elektronicznymi prześladowcami. To zwiększa poczucie bezkarności przestępców. Często na szczęście do ostatecznej identyfikacji prześladowców z Internetu policjanci dochodzą metodą tradycyjną.

Przeprowadzają wywiad z prześladowaną osobą i próbują znaleźć motyw postępowania anonimowego prześladowcy. Ofiara przeważnie zna swego stalkera lub co najmniej była z nim w krótkim kontakcie. Policję interesuje więc, czy naraziła się komuś w miejscu pracy lub w grupie znajomych, czy zerwała z partnerem lub była na tyle nieostrożna, że pozostawiła swe prawdziwe dane osobowe w internetowych pokojach do rozmów.

Sposoby obrony

Po pierwsze i najważniejsze bądźmy ostrożni umieszczając swoje dane w Internecie. Mnogość portali społecznościowych znacząco zwiększa zagrożenie i tu właśnie należy uważać – nie podawać numeru telefonu, adresu czy danych osobowych. Jeśli mimo usilnych starań padniemy ofiarą prześladowcy mamy prawo zgłosić przestępstwo, archiwizując oczywiście jego dowód.


http://krecik22.pl.tl/sig.png

Offline

#3 2012-05-27 8:15:50

SHADOW

miłośnik www

Zarejestrowany: 2011-11-17
Posty: 32
Punktów :   

Re: Terrorysci w sieci

Hmmm - wszędzie w sieci są cwaniacy !!! .... ufanie komuś w sieci kogo się nie zna z realnego świata to jest powód wielu kłopotów !
Cwaniacy przewaźnie mają większą wiedzę , i próbują ją wykorzystać do swoich celów - PROSTE !
Po co powstał Facebook ? - po to aby dać ludziom miejsce w sieci ? - HA HA HA - Nie ! ... powstał po to aby można było spersonalizować miliony osób i ich preferencje co ułatwia ukierunkowanie reklam do wybranych grup potencjalnych klijentów --- to oczywiście w wielkim skrucie .
Internet - myślicie że został ludziom udostępniony dla ich wygody ? - HA HA HA - mylicie się ! - każda władza kocha narzędzia do kontroli społeczeństwa , a internet jest do tego wymarzonym sposobem by móc kontrolować miliony osób . Marchewka i kij - to się nie zmienia od ....  lat ... pobaw się Narodzie a my za to mamy Was .... karty kredytowe , sieć , komórki ... nasza wygoda ale nie za darmo !!!

Ostatnio edytowany przez SHADOW (2012-05-27 8:25:28)


http://www.ecola.pun.pl/_fora/ecola/gallery/206_1322230456.gif
http://www.ecola.pun.pl/_fora/ecola/gallery/206_1322230519.gif
http://www.ecola.pun.pl/_fora/ecola/gallery/206_1322230737.gif
http://www.ecola.pun.pl/_fora/ecola/gallery/206_1322230826.gif

Offline

#4 2012-06-01 15:51:32

 krecik

.

Skąd: Czeska Lipa
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1645
Punktów :   

Re: Terrorysci w sieci

Panie SHADOW to prawda ,że nie powinno się ufać ludziom z sieci bo są potem kłopoty. Zagadzam się też że osoby których się poznaje z sieci wykorzystują i nawet potrafią tak nakręcić i skłucić ze znajomymi.Facebok moim zdaniem jest lepszy od nk bo nie ma tam reklam duzo.


http://krecik22.pl.tl/sig.png

Offline

#5 2012-06-02 11:34:51

 Ecola

Szefowa

9811742
Skąd: Nibylandia
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1742
Punktów :   
WWW

Re: Terrorysci w sieci

SHADOW napisał:

[...] internet jest do tego wymarzonym sposobem by móc kontrolować miliony osób . Marchewka i kij - to się nie zmienia od ....  lat ... pobaw się Narodzie a my za to mamy Was .... karty kredytowe , sieć , komórki ... nasza wygoda ale nie za darmo !!!

Namiętnie oglądam filmy kryminale typu "Kryminalne zagadki ...", "Agenci NCIS" itp ... zawsze tak namierzają podejrzanych
nas też by można, tylko po co i czy komuś by się chciało? No i zapewne sprzęt nie ten

Zwykli zjadacze chleba sami zamieszczają o sobie zbyt wiele danych, czy to na NK, czy to na FB. I tak status związku na FB, gdzie w ciągu tygodnia (historia autentyczna mojego znajomego) przeszedł: stan wolny -> w związku -> to skomplikowane -> stan wolny; to zaczynasz się zastanawiać co jeszcze o sobie można puścić w sieć. Możliwości jest wiele od danych o sobie po setki fotografii i komentarzy. A opcja: tylko dla bliskich znajomych? większość zamieszcza swoje dane i fotografie jako "publiczne" i każdy może je zobaczyć i wykorzystać. I tak dziewczyna zamieszczająca swoją fotkę z wakacji w skąpym bikini może - mimo swojej woli i nic o tym nie wiedząc - reklamować stronę erotyczną. Bawmy się ale z głową.

krecik napisał:

[...] Facebok moim zdaniem jest lepszy od nk bo nie ma tam reklam duzo.

Wprawdzie mam ustawiony Adblock Plus i większość reklam mi się po prostu nie wyświetla to jednak nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią. Wszystko na FB jest ukierunkowane na wyduszenie z ludzi kasy. Piję tu do darmowych gier, typ Bubble saga, Superbal - co mi się w tym podobało? nie potrzeba było żadnych fikcyjnych znajomych do gry, w wersji darmowej tylko 5 podejść i przerwa ... akurat tyle żeby zagrać przy kawie i się nie znudzić. Ale do czasu. Bo szybko doszłam do momentu gdy bez wysyłania spamu do znajomych lub realnych wpłat nie da się grać. Stojąc przed wyborem zapłać bądź zaproś do gry potencjalnych frajerów, którzy zapłacą ... wybieram -> zmień hobby .

Przyjaźnie podobno wynosi się z dzieciństwa, później to już tylko znajomości ... ale nie można wszystkich wrzucać do jednego worka, normalni w sieci też się zdarzają ... przecież MY tu też jesteśmy
I to by było na tyle


"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll. 

http://ecolacom.pl.tl/sig.png     

Offline

#6 2012-06-03 16:24:18

 krecik

.

Skąd: Czeska Lipa
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 1645
Punktów :   

Re: Terrorysci w sieci

Ecola to że masz ustawiony ten Adblock Plus , to skąd możesz wiedzieć że nie są reklamy na fb? jest tych reklam mniej jak na naszej klasie, a mniej na fb. A jeśli chodzi o te gry co grasz i ja również w nie gram, ale przecież zawsze w grach tak jest jak nie masz juz kasy to za kredyty, albo jak ci się kończy 5 podejść to zapłacić trzeba.


http://krecik22.pl.tl/sig.png

Offline

#7 2012-08-08 13:21:34

SHADOW

miłośnik www

Zarejestrowany: 2011-11-17
Posty: 32
Punktów :   

Re: Terrorysci w sieci

90 % tych durni to NEOgimbusy ... pokazałem to na SG


http://www.ecola.pun.pl/_fora/ecola/gallery/206_1322230456.gif
http://www.ecola.pun.pl/_fora/ecola/gallery/206_1322230519.gif
http://www.ecola.pun.pl/_fora/ecola/gallery/206_1322230737.gif
http://www.ecola.pun.pl/_fora/ecola/gallery/206_1322230826.gif

Offline

Forum PoWieF - Pogaduchy Wiersze Fraszki. Dziękujemy za wizytę. Jeśli się spodobało - zapraszamy ponownie :)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kalendarzyki